Jak na zdravé opalování?

Opalování zlepšuje náladu a pomáhá k tvorbě vitaminu D, který se doporučuje k posílení imunity (nejen) v covidové době. Dále zlepšuje krevní oběh, pozitivně působí na akné, lupénku či atopickým ekzém a celkově posiluje imunitní systém.

Kolagenové světlo stimuluje tvorbu kolagenu a tím zpomaluje stárnutí pokožky. Sluneční svit zvyšuje i svalovou sílu a výkonnost. Dále dochází k lepšímu využití energie, což odstraňuje celkovou únavu. Návštěva solária je vhodná po celý rok.

SOLÁRIUM = SLUNÍČKO. Neexistuje žádný rozdíl mezi UV zářením ze slunce a ze solária.

Jak se správně opalovat?

Před opalováním nepoužívejte jakékoliv kosmetické přípravky, které nejsou přímo určeny pro opalování v soláriu (make-up, parfémy, deodoranty, atd.). Kosmetika pro opalování na slunci není vhodná do solárií.

Během opalování není vhodné ležet nehybně, jelikož by se neprokrvená místa neopálila.

Doporučujeme používat ochranné brýle, které máme v každé kabince zdarma k zapůjčení.

V případě používání léků si před opalováním přečtěte příbalový leták nebo se poraďte se svým lékařem, zda nemají vliv na UV záření, aby nedošlo k alergické reakci. Chraňte si citlivé části pokožky (jizvy, znaménka, nové tetování) - například náplastí či krémem s vysokým faktorem.

Jak vlastně vzniká opálení?

V první řadě je třeba si uvědomit, že opálení je přirozený proces a nejedná se o poškození! Při opalování působí na kůži UV záření. UVB stimuluje buňky melanocyty k tvorbě pigmentu, vytváří tělu vlastní „světelný mozol“, zesílení zrohovatělé pokožky. UVA záření pigment zbarvuje dohněda. Pouze společným působení UVA a UVB záření vzniká požadované opálení. Tento proces je zcela přirozený a kůže si tak vytváří přirozenou ochranu před nadměrným množstvím UV záření a spálením kůže.

Více informací najdete na www.cazo.cz

Dům u dvou lvů
Ivana Olbrachta 201
250 01 Brandýs nad Labem
702 131 332 info@bronzer.cz